Mobiilsed klaasiteenused

Autoklaaside müük ja vahetus

  • Teie auto klaasil on mõra või palju täkkeid? 
  • Klaas on kulunud ja halbade ilmastikuoludega nähtavus vähenenud? 
  • Vastutuleva auto tuled peegelduvad vastu? 
  • Isegi uued kojamehed ei pühi klaasilt vihmavett ära?

Need on kõik märgid, mis viitavad klaasi vahetamise vajadusele. Katkise või kulunud klaasiga sõitmine on ohtlik ning samuti teie sõiduk ei pruugi läbida tehnilist ülevaatust. 

Mobiglass teostab sõidukite klaasivahetust ja seda vajadusel ka mobiilselt – sel juhul lisandub töö hinnale kohalesõidu tasu 0,75€ / km! 

Kuidas kujuneb klaasivahetuse hind?

Lisaks materjali kulule (liimi ja krundi kulu + pisitarvikud) ja uue klaasi maksumusele mõjutavad klaasivahetusteenuse hinda veel mitmed faktorid. Töö hind sõltub sõiduki eripärast – kui palju on vaja lahti võtta ja hiljem tagasi kokku panna. Hinda mõjutab ka andurite ja sensorite olemasolu, enamikul autodel tuleb koos klaasivahetusega asendada ka vihmasensori teip. Hinnale võib lisanduda ka tihendite ja liistude väljavahetamise vajadus. Hinda võib kergitada ka ka lisatööde hulk, mis on mõistlik koos klaasivahetusega ära teha (näiteks…?).

Klaasivahetuse protsess võtab aega olenevalt sõidukist üldjuhul 1-3 tundi. Mida keerukama ehitusega auto ja nutikam klaas, seda rohkem aega kulub. Peale klaasi vahetamist peab laskma liimil kuivada vähemalt tund aega ning ei ole soovitatav kohe peale töö teostamist harrastada ekstreemset sõidustiili.

Mobiglass pakub klaasivahetuse teenust lisaks tavasõiduautodele ka veokitele ja bussidele, põllumajandus- ja eritehnikale. 

 

Võimalikud lisatööd, mida mõnikord tasub koos klaasivahetusega ette võtta:

Renni puhastus

Esiklaasi vahetusel on mõistlik korraga teostada ka klaasialuse renni puhastus. Klaasialune renn asub klaasi all servas, kuhu jookseb vihmavesi. Rennis on kanalid, mis suunavad vihmavee ohutult rennist välja. Paraku aga satub sinna puulehti ja tolmu, mis need kanalid ummistab. Tulemuseks võib vesi sattuda auto salongi ning seetõttu on suure tõenäosusega juhi ja kõrvalistuja jalgealused matid märjad. 

Tänapäeval on paljudel autodel klaasialuses rennis veel ka elektroonikaseadmed ning isegi juhtajud. Kui renni kanalid on umbes, siis jookseb renn ääreni vett täis ning tulemuseks elektroonika rikked, mille remont on kallis. Renni puhastus sõltuvalt sõidukist võib maksma minna klaasivahetuse lisatööna umbes 5-20€, mis on märksa soodsam, kui see töö lasta teostada eraldi.

Kojameeste vahetus ja nende eluea pikendamine

Soovitatav on koos esiklaasiga vahetada ka klaasipuhastid. Kulunud klaasipuhastajad kahjustavad uut klaasi ja tekib kohene klaasi kulumine või kriimud uuel klaasil. Selle vältimiseks pakub Mobiglass Bosch´i või Valeo klaasipuhasteid. Klaasipuhastite regulaarne vahetamine pikendab klaasi eluiga. 

Selleks, et klaasipuhastite endi eluiga pikendada, lülita need alati peale sõitu null-asendisse. Sellega väldid auto käivitamisel kojameeste kohest tööle rakendumist. Talvel võivad olla klaasipuhastid kinni külmunud ning selle tulemusel võivad klaasipuhastite harjad kahjustuda ja puruneda või veel hullem, kojameeste hoovastik või mootor puruneda või läbi põleda. Samuti võivad jäised klaasipuhastajate harjad esiklaasi kriimustada. Suvisel ajal aga koguneb klaasipuhastajatele tihtipeale liiva ja muud puru, mis samamoodi klaasipuhastusharju ja ka esiklaasi ennast kahjustavad. 

Kuidas pikendada esiklaasi eluiga?
  • Vaheta regulaarselt klaasipuhasteid
  • Suvisel ajal pargi auto võimalusel varju
  • Pargi auto võimalusel puudest eemale
  • Väldi teistele sõidukitele liiga lähedalt järel sõitmist

Klaasivahetuse hinnakiri

Teenus Hind koos käibemaksuga
Sõiduauto liimitava esiklaasi vahetus al. 50€
Maastur/kaubik/väikebuss liimitava esiklaasi vahetus al. 55€
Ukseklaasi vahetus al. 45€
Kereklaasi vahetus al. 45€
Tagaklaasi vahetus al. 50€
Klaasi tervelt eemaldamine ja uuesti paigaldamine al. 80€
Põllu- või eritehnika liimitava esiklaasi vahetus al. 150€
Mobiilne kohaletulek kliendi juurde 0,75€ / km
Küsi julgelt pakkumist!